MAGNETOTERAPIA

Magnetoterapia alebo magnetická terapia je neinvazívna prírodná terapia, ktorá zvyšuje vlastnú schopnosť tela liečiť sa a vysporiadať sa so všetkými druhmi bolesti vrátane bolesti krku, chrbta, kolena, migrén, kŕčov, zlého krvného obehu, športových zranení, syndrómu karpálneho tunela, menštruácie, reumatizmu, artritídy, atď.

Celé naše telo, vrátane kože, kostí a orgánov, je zložené z buniek. Membrány zdravých buniek majú kladné a záporné magnetické náboje. Tieto náboje sú potrebné na výmenu iónov prenášajúcich chemické prvky, ktoré naše telo potrebuje na správne fungovanie – ako je vápnik a draslík. Postupom času dochádza k poškodzovaniu našich buniek, alebo k ich zraneniu. Následkom toho strácajú magnetické náboje a spolu s nimi aj schopnosť výmeny iónov. Príznaky, ako zápal, únava a bolesť, sú spôsobené poškodenými bunkami s nízkym nábojom. Technológia PEMF zasahuje postihnutú oblasť a obnovuje zdravé elektromagnetické náboje buniek.

Čo je to PEMF?

PEMF je skratka pre pulzné elektromagnetické pole. Zariadenia, ktoré využívajú technológiu PEMF, vyžarujú elektromagnetické vlny na rôznych frekvenciách, ktorými stimulujú a podporujú prirodzený proces obnovy nášho tela. Pravdepodobne sa divíte, ako môže technológia PEMF prospievať vášmu telu, zatiaľčo iné elektromagnetické polia sú pre nás škodlivé – ako napríklad tie, ktoré sú vytvárané mikrovlnnými rúrami a röntgenovými prístrojmi. Podľa Bulletproof „Hlavný rozdiel je vo frekvencii a jej trvaní.“ Vlny vytvárané zariadeniami PEMF sa vyskytujú v krátkych nárazoch a sú veľmi nízkofrekvenčné, ako napríklad elektromagnetické vlny nachádzajúce sa v prírode. V skutočnosti má väčšina vĺn použitých pri PEMF nižšiu frekvenciu než tá, ktorej by ste boli vystavení počas búrky.

Trochu zo sveta

Číňania boli prvými ľuďmi, ktorí začali používať magnety. Kniha “The Yellow Emperor’s Classic of Internal Medicine” (jeden z prvých lekárskych spisov z roku 2000 pred Kr.) uvádza použitie magnetických kameňov. Kleopatra je taktiež považovaná za osobu, ktorá spávala na magnetovci (prírodne magnetizovaný magnetit), aby jej pokožka vyzerala mladistvo.

Magnetická terapia je oficiálne uznávaná japonským ministerstvom zdravotníctva. Prístroje na magnetoterapiu sú v súčasnosti zaregistrované ako lekárske prístroje v mnohých krajinách sveta. Bežne sa používa v rámci regeneračných terapií a jedná sa o neinvazívnu prírodnú terapiu, ktorá podľa názoru Svetovej zdravotníckej organizácie WHO nemá zdravotné riziko.

Buryl Payne Ph.D, autor knihy „Magnetické liečenie: Pokročilé techniky pri aplikácii magnetických síl“, uvádza tieto konkrétne známe faktory týkajúce sa magnetického hojenia:

  • Zvýšený prietok krvi a z toho vyplývajúci zvýšený prenos kyslíka.
  • Odstránenie iónov vápnika z bolestivých artritických kĺbov.

Profesor Holger Hannemann zo Švajčiarska píše:

Rešpektovaný švajčiarsky Naturopat dokumentuje pôsobivú úspešnosť magnetoterapie: V dvojito slepom teste pomohol 90% z veľkej skupiny pacientov so zápalmi svalov, burzitídou, artritídou a reumatizmom.

Používanie magnetov na liečenie sa praktizuje už tisíce rokov. Vedeli o ňom starí Egypťania a pred nimi aj Číňania. Moderná veda teraz dobieha túto osvedčenú metódu tradičnej holistickej medicíny. V súčastnej modernej dobe milióny ľudí na celom svete objavili výhody magnetického zdravia. Magnetoterapia je široko využívaná profesionálmi a atlétmi v športoch ako golf, atletika, tenis, ľadový hokej, box, atď.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s